לקבלת הצעת מחיר התקשרו

050-5434626

מאמרים

מקדימים תרופה למכה: חשיבות קידוחי בנטונייט

על מנת לוודא כי הקרקע הינה יציבה דיו ולא תקרוס חלילה בעת עבודות בנייה מסוגים שונים, משמשים קידוחי כלונסאות בנטונייט כפתרון ייעודי בעל השלכות בטיחותיות כבדות משקל. כך זה עובד

 

ענף הבנייה טומן בחובו אתגרים רבים ומגוונים. לא אחת אנו שומעים על תאונות עבודה וליקויי בטיחות שגורמים לא עלינו לנפגעים בגוף ובנפש, אשר בדיעבד היו יכולים להימנע כתוצאה מבחינה מקצועית יותר של אתר הבנייה.

 

סיבות אלו מגבירות את הצורך בשנים האחרונות בביצוע קידוחי בנטונייט המהווים כלי יעיל במיוחד בעבודות ביסוס שונות, הדורשות את בחינת טיב הקרקע מבעוד מועד. מדובר למעשה בחומר מיוחד בעל כושר איטום וספיגה גבוה, התומך בכלונסאות הניצבות בעומק הקרקע, ובכך מאפשר להתמודד עם אדמה רכה ובעייתית, והופך את אתר הבנייה לבטוח לשימוש. 

 

במילים אחרות, בבואנו לבצע עבודות בנייה ותשתיות עלינו לוודא כי הקרקע המיועדת אכן יציבה מספיק, שכן אחרת עלול המבנה לקרוס וכפועל יוצא מכך לסכן את הסובבים אותו. באמצעות השימוש בקידוחי בנטונייט, חומר המכיל תמיסה בעלת משקל סגולי גבוה, מובטחת הגנה מפני התמוטטות או קריסה של הקרקע, מה שמאפשר להתחיל בעבודות הבנייה ללא כל חשש.

 

קידוחי בנטונייט – מה זה אומר?

 

קידוחים אלו הינם שם נרדף לקידוחים רטובים הנוצרים מערבוב של מים עם אבקת בנטונייט (תרכובת של נתרן וסידן) בהם נעשה שימוש באתרי בנייה מכל הסוגים והמינים, בארץ ובעולם.

 

איך זה קורה? תמיסת הבנטונייט מוזרמת אל הכלונס הנקדח לאורך כל שלבי הקידוח, ובכך שומרת על יציבות דפנות הכלונס. בשלב זה כאשר החול באדמה הרכה שוקע, מוחדרים ברזל וצינור תרמי, שלתוכו יוצקים את הבטון.

 

יצוין כי שימוש בקידוחי בנטונייט הוכח כיעיל לא רק באדמה חולית, אלא גם בקרקע עם אחוזים גבוהים של מי תהום. הבנטונייט הנחשב למינרל צמיגי, מאפשר את הנחת הכלונסאות בצורה בטיחותית, ובכך מקל על תהליך הנחת יסודות הבניין והצבת הכלונסאות.

 

אם גם אתם נמצאים בשלבים מקדימים לקראת עבודות בנייה, חשוב שתתנו את הדעת אל אופציית קידוחי בנטונייט. היא עשויה לחסוך לכם עוגמת נפש גדולה, וגם לא מעט כסף …